VÜCUT TİPİNE GÖRE JEAN TERCİHLERİ

Günlük giyim söz konusu olduğunda içinde rahat olduğunuz, vücudunuza uygun bir kot pantolon kadar iyi hissettirebilecek başka bir giyim ürünü neredeyse yoktur. Ne yazık ki hem zevklerinize hitap eden, hem de vücut tipinize uygun bir kot pantolon bulmak oldukça zor olabilir. Bazı ufak tüyolar, mükemmel kot pantolonu bulmak için işinize yarayabilir diye düşünerek vücut tipine göre jean bulmanıza yardımcı olacak küçük bir rehber hazırladık. Sizin için en doğru kotu seçmeye hazırsanız başlayalım!

Minyon Vücut Tipleri İçin Yüksek Bel Jeanler

Eğer minyon bir vücut yapınız varsa, doğru kotu bulmanın önündeki en büyük engel uzunluğudur. Vücut yapısına göre kot pantolonu bulmak için çok önemli iki faktörü göz önünde bulundurmanız yeterli.

İlk olarak, vücuda oturan ve yüksek belli kot pantolonlar kesinlikle öncelikli tercihiniz olmalı. Bu şekilde boyunuzu uzun gösterebilir ve daha ince görünebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir başka şey de, kot pantolonun bilek kesimidir. Ayak bileğinin hemen üstünden kesilmiş bilek kesimli kot pantolonlar, bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterir. Minyon bir yapınız varsa vücut tipine göre jean seçerken bu ayrıntıları mutlaka göz önünde bulundurun.

Uzun Boylular İçin Jean Seçimi: Bol Kotlar

Minyon kadınlar gibi, uzun boylu kadınlar da vücut tipine göre jean seçerken doğru uzunluğu bulmanın zorluklarını yaşarlar. Bu durumda da bel yüksekliğine ve bacak uzunluğuna özellikle dikkat etmek gerekir. Geniş paçalı kot pantolonlar uzun boylu kadınlar için en iyi seçeneklerden biridir. Geniş alt kesim, vücudunuzu orantılamanızı sağlar ve bir kum saati görünümü yaratır. Eğer ortalamanın üzerinde bir boyunuz varsa, bol pantolonlar hiç şüphesiz gardırobunuzda mutlaka bulunması gerekenler parçalardan biridir.

Kum Saati Vücut Tipi İçin Jean

Kum saati vücut tipine sahipseniz, bu genellikle ince bir bele ve omuzlarınızla aynı genişlikte olan daha yuvarlak kalçalara sahip olduğunuz anlamına gelir. Vücut tipine göre jean seçimi yaparken kum saati tipi için mükemmel kot pantolon, belinizi olabildiğince vurgulayan bir kot pantolondur. Vücudunuza oturan yüksek bel ve kısa paçalı pantolonlar sizin için en uygun olanlardır. Bu şekilde, orantılı ve uzun bir görünüm sağlayabilirsiniz

Yuvarlak Kalçalar İçin Jean Seçimi

Vücudunuzun alt kısmından daha ince bir üst bedene sahipseniz, yani geniş bir kalça yapınız varsa, bu durumda vücut tipine göre jean seçerken nasıl görünmek istediğinize karar vermeniz gerekir. Kalçalarınızı saklamak mı istiyorsunuz yoksa öne çıkarmak mı?

Eğer kalçalarınızdaki hacmi görsel olarak gizlemek istiyorsanız düz kesimli bol pantolonlar kesinlikle işinizi görecektir. Öte yandan, bu kısmı öne çıkarmak istiyorsanız, yüksek belli skinny jean pantolonları seçebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, tüm vücut şekilleri için mükemmel bir kot pantolon stili var. Vücut tipinize uygun kot pantolonu bulmak için www.acelyatrend.com ‘a göz atmayı unutmayın!