HAFTANIN STİL İLHAMI: BEYAZ GÖMLEK

Bu hafta stil ilhamı köşemizde, giysi dolaplarımızın vazgeçilmez parçası beyaz gömlek var. İster dar kesim ister oversize olsun beyaz gömlekler gündüz ve gece kombinlerinizin kurtarıcı parçası olmaya hazır. Sokak stilinden, ofis şıklığına beyaz gömleği nasıl kombinleyeceğinize dair stil tüyoları yazımızın devamında seni bekliyor. Dolabınızın her daim üyesi olan beyaz gömlekleri kombinlemek için birkaç  yeni öneriyi sunmak isteriz.Kalıpların dışında tarzlarda da kombinleyebileceğiniz beyaz gömleklerinizle sadece doğaçlama yaparak da yepyeni stil adımlarını giyim alışkanlığınıza dahil edebilirsiniz. 

Klasik ama çabasız bir şıklık yaratmak istiyorsanız; stretch jeanler veya deri pantolonlarla beyaz gömleğinizi kombin yapmayı tercih edebilirsiniz. Eğer şık bir görünümse amacınız, stiletto ve şık takılardan yardım alabilirsiniz. Beyaz gömleğe parlak taşlı küpeler çok yakışacaktır. Spor stilden vazgeçmem diyenlerdenseniz; speaker ve beyzbol şapkası ile stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir beyaz gömlekle hem feminen hem de seksapel bir tarz yaratmak çok kolay. Bunun için kurdele ve dantelin gücünü göz ardı etmeyin. Siyah bir kumaş pantolon ile yakanızda veya saçınızda değerlendireceğiniz kurdele detayı ofis şıklığı yaratmanıza yardımcı olacaktır. Mini ya da uzun dantel detaylı bir etek ve beyaz gömlekle de trend bir sokak stili oluşturabilirsiniz.

Sıfır kol elbiseleriniz ya da tulumlarınızda beyaz gömlekler kurtarıcı parçanız olur. Özellikle yazın kullandığınız elbiseleri ve tulumları sonbahar kış aylarında beyaz gömlekten destek alarak kullanabilirsiniz. Bir ürünü iki farklı şekilde kullanmanızın da yardımcısıdır.  Özellikle kol ve yaka kısmında detay bulunduran beyaz gömlekler bu tip kombinler için çok ideal.

Tunik uzunluğundaki beyaz gömlekler her sezonun ve her stilin vazgeçilmezidir. Sonbahar kış aylarında kovboy çizme ya da topuklu uzun çizmelerle kombin yapılabilinir. Gömleğin üstüne uzun trikolarda giyebilirsiniz. 2021-2022 sonbahar- kış trendlerinde çok fazla ön plana  çıkan süveterlerde kombin için güzel bier tercih olacaktır. Belinizde kullanacağınız kemer ve kuşaklar hem vücudunuzun proporsiyonunu gösterebilir hem de stilinize hareket katabilir. 2022 yaz stil önerilerinde ise kot şort ve bra ile kombinlenen tunik beyaz gömlekler çok görünür olacak.

Peki özel gecelerinizde de beyaz gömlek kullanabilirsiniz desek, bu fikre ne derdiniz? Çok şaşalı bulmazdık dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak siz yine de bize bir şans tanıyın. Saten ya da dantelli bir davet elbisesine maskülen bir beyaz gömlek kavalyelik yapabilir. Zıtlığın yarattığı ahenkli uyum seksi bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Beyaz gömleklerin yer aldığı koleksiyonumuzu incelemek için www.acelyatrend.com adresimize bekliyoruz.